13.8 C
Bratislava
pondelok, 5 júna, 2023

10 TIPOV NA NETRADIČNÝ, DREVENÝ VIANOČNÝ STROMČEK

Aj vás už omrzel tradičný vianočný stromček, no neviete miesto neho nájsť vhodnú alternatívu? Máme pre vás skvelý tip. S dreveným vianočným stromčekom svoj domov zaručene zútulníte a oživíte. Prinášame vám 10 inšpiratívnych tipov, ako si takýto stromček vyrobiť. Stačí iba dávka kreativity a šikovnosti.

1. Stromček z rebríka

Azda v každej garáži či pivnici sa nájde starý, drevený rebrík. Pokiaľ ho práve nepotrebujete pri maľovaní bytu, či montovaní poličiek, môžete túto klasickú pracovnú pomôcku využiť ako zaujímavú dekoráciu vášho domova. Postačí vám k tomu iba trochu kreativity. Rebrík stačí omotať svetielkami, na ktoré povešiate rôzne ozdoby. Na vrch rebríka nasadíte hviezdu a netradičný vianočný stromček je na svete.

2. Vianočný stromček z  dreveného trojuholníka

Na tento nevšedný vianočný stromček vám postačia iba 3 drevené dosky, z ktorých budú dve rovnakej dĺžky a jedna kratšia. Dosky jednoducho zlepíte, alebo k sebe pribijete, aby vytvorili trojuholníkový tvar. Do vnútra takéhoto dreveného stromčeka môžete lepiť, alebo vešať vianočné gule rôznych farieb a veľkostí. Tak čo poviete, skúsite si aj vy vyrobiť takýto jednoduchý a zaujímavý vianočný stromček?

3. Vianočný stromček z prútia a drievok

Výroba takéhoto  prírodného vianočného stromčeka sa môže stať zaujímavou predvianočnou aktivitou, na ktorej sa bude podieľať celá rodina. Čo k výrobe tohto dreveného stromčeka budete potrebovať? Stačí, ak pri prechádzke nazbierate z pod stromov zopár popadaných drievok rôznej dĺžky, ktoré v strede prevŕtate a postupne budete nasúvať na tenšiu železnú tyčku.  Takýto stromček z drievok môžete vyzdobiť ako klasický vianočný stromček rôznymi vianočnými ozdobami, guľami či reťazami.

4. Stromček z drevených dosiek

Pokiaľ sa vám v garáži povaľujú nepotrebné kusy drevených dosiek, môžete ich jednoducho využiť na výrobu originálneho dreveného vianočného stromčeka. Drevené dosky jednoducho napíľte a vytvorte z nich tvar trojuholníka. Následne naň vodorovne pripevnite menšie dosky, ktoré budú slúžiť ako poličky, na ktoré môžete poukladať rôzne vianočné dekorácie a ozdoby. Tie môžete rovnako prilepiť alebo pribiť aj na základovú drevenú dosku. Fantázii sa medze nekladú.

5. Stromček z popílených driev

Takýto skladací drevený stromček z popílených drievok dokáže hravo vyrobiť každý šikovný kutil. Postup výroby je podobný ako pri vianočnom stromčeku z nazbieraných drievok, avšak pri tomto type sa vyžaduje, aby boli drevené latky rovné a mali rovnakú hrúbku. Potom už len stačí drievka navliecť podľa dĺžky na stredovú os. Stromček môže mať klasický, ale aj špirálovitý tvar. Je to len na vašej kreativite.

6. Stromček z vinných zátok

Drevený vianočný stromček nemusí byť vyrobený iba z klasického dreva. Zaujímavou alternatívou môžu byť korkové zátky. Tie na seba pomocou lepidla ľahko navrstvíte do ihlanového tvaru. Vrchol takéhoto korkového stromčeka už len stačí vyzdobiť hviezdou či mašľou. Netradičný korkový stromček zaručene poteší oko nie len milovníkov vína.

7. Stromček zo šišiek

Šišky sú veľmi obľúbeným, prírodným materiálom na výrobu rôznych dekorácii. Pomocou nich dokážeme vytvoriť aj štýlový a vkusný prírodný vianočný stromček, ktorého výrobu zvládnu aj deti. Stačí, ak si nazbierate dostatočné množstvo šišiek, ktoré môžete nechať v ich pôvodnej farbe, alebo ich nafarbiť podľa aktuálnych vianočných trendov. Šišky jednoducho vyskladajte do tvaru stromčeka a zafixujte lepidlom. Dokonalú vianočnú atmosféru mu zaručene dodajú svetielka na stromček. Postup ako si vyrobiť vianočný stromček zo šišiek najdete TU.

8. Stromček z paliet

Zaujímavou alternatívou klasického vianočného stromčeka je stromček vyrobený z drevených paliet. Výroba takéhoto stromčeka je veľmi jednoduchá. Stačí, ak zrežeme jednu stranu palety do tvaru trojuholníka a takto vzniknutý stromček ľubovoľne vyzdobíme.

9. Vianočný stromček na stenu

Máte doma málo miesta? V tom prípade, pre vás máme skvelý tip na výrobu stromčeka, ktorý zaručene ozvláštni vašu domácnosť a pritom nezaberie takmer žiaden priestor. Jeho výroba spočíva v jednoduchom spojení konárov a motúza.  Na jeho dozdobenie môžeme použiť tradičné vianočné gule, ale aj iné tematické ozdoby. Takýto vianočný stromček ľahko zavesíme na ktorúkoľvek stenu v domácnosti.

10. Vianočný stromček z nanukových paličiek

Neobyčajný a pekný vianočný stromček si viete vyrobiť aj z drevených nanukových paličiek. Výroba takéhoto stromčeka je naozaj nenáročná. Stačí, ak si z tvrdého papiera vytvoríte ihlanovú maketu, po ktorej obvode budete lepením paličky postupne vrstviť. Týmto postupom vám vznikne krásny drevený stromček, ktorý môžete ozvláštniť ozdobou v tvare hviezdy alebo vločky.

Ak ste sa predsa len neinšpirovali žiadnym stromčekom z článku a premýšláte nad kúpov vianočného stromčeka môžete si pozrieť našu aktuálnu ponuku na svetstromcekov.sk .

Zdroj: https://svetstromcekov.sk/10-tipov-na-netradicny-dreveny-vianocny-stromcek/

Related Articles

„ŠKOLSKÝ PROGRAM“

Národná stratégia Slovenskej republiky pre program podpory spotreby ovocia a zeleniny u detí a žiakov v školách

POZOR NA PODVODNÍKOV: PORADÍME VÁM, AKO ZVÝŠITE SVOJU BEZPEČNOSŤ NA INTERNETE

Internet je miesto, na ktorom sa veľa dozviete. Nie je však dobre regulovaný a preto je ideálnym miestom pre podvodníkov. Máte svoje...

LOPUŠANOVÁ JE TREŤOU NAJLEPŠOU HOKEJISTKOU SVETA. V ANKETE IIHF VYHRALA AMERIČANKA

Slovenská hokejistka a čerstvá členka rebríčka Forbes 30 pod 30 Nela Lopušanová obsadila 3. priečku v ankete Hráčka sezóny podľa Medzinárodnej hokejovej federácie. Toto úplne nové...

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
20,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -

Najnovšie články

„ŠKOLSKÝ PROGRAM“

Národná stratégia Slovenskej republiky pre program podpory spotreby ovocia a zeleniny u detí a žiakov v školách

POZOR NA PODVODNÍKOV: PORADÍME VÁM, AKO ZVÝŠITE SVOJU BEZPEČNOSŤ NA INTERNETE

Internet je miesto, na ktorom sa veľa dozviete. Nie je však dobre regulovaný a preto je ideálnym miestom pre podvodníkov. Máte svoje...

LOPUŠANOVÁ JE TREŤOU NAJLEPŠOU HOKEJISTKOU SVETA. V ANKETE IIHF VYHRALA AMERIČANKA

Slovenská hokejistka a čerstvá členka rebríčka Forbes 30 pod 30 Nela Lopušanová obsadila 3. priečku v ankete Hráčka sezóny podľa Medzinárodnej hokejovej federácie. Toto úplne nové...

S „PÉENKOU“ UŽ PO ÚRADOCH BEHAŤ NEBUDEME: LEKÁRI SÚ POVINNÍ JU OD JÚNA VYSTAVIŤ ELEKTRONICKY

Lekári sú od štvrtka povinní vystaviť potvrdenie o práceneschopnosti v elektronickej podobe (ePN). Papierové potvrdenie budú môcť vystaviť len v hraničných prípadoch....

LEPŠIE TRÁVENIE AJ ZDRAVŠIE ČREVÁ. VYSKÚŠAJTE TOP PRÍRODNÉ PROBIOTIKÁ

Probiotiká posilňujú črevný mikrobióm, a teda aj imunitu. Pomáhajú udržať zdravé srdce a dokonca bojujú proti depresii. Zaradiť do jedálnička napríklad potraviny...