8.9 C
Bratislava
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img

AJ VY DÁVATE KEČUP DO CHLADNIČKY? JE TO SPRÁVNE? ODPOVEĎ JE JEDNOZNAČNÁ, TOTO BY MAL VEDIEŤ KAŽDÝ

Kečup a horčica sú potraviny, ktoré v lete používame veľmi často. Veď čo by to bolo za grilovačku či opekačku bez týchto dvoch pochúťok? Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, či kečup a horčicu skladujete správne? Patria do chladničky, alebo ich možno skladovať aj mimo chladu na poličke v kuchyni alebo v špajze?

 

Kedy chladnička nie je potrebná?

Musí kečup alebo horčica do chladničky? Keď sa pozrieme na to, kde sú kečupy a horčice uložené v obchodoch s potravinami, je jasné, že si na chlad nepotrpia. Bežne sú vyložené na poličkách a nie v chladiacich boxoch. Preto aj doma môžeme pokojne skladovať kečup či horčicu mimo chladničky.

Dôležité je však uvedomiť si, že toto platí len do tej chvíle, kým nádobku s kečupom alebo horčicou neotvoríme.

Po otvorení radšej v chlade

Keď kečup či horčicu prvýkrát otvoríme, už by sme ich mali odložiť do chladničky. Vo väčšine prípadov nájdete túto informáciu aj na obale. Dbajte tiež na dôkladné uzatvorenie nádobky. V chlade si kečup i horčica udržia lepšiu chuť a vôňu a znižuje sa tiež riziko prípadného skazenia.

Čo ak ste zvyknutí skladovať mimo chladničky?

Dnešné kečupy a horčice často obsahujú menej konzervačných látok ako kedysi, preto sa môžu po otvorení a skladovaní mimo chladničky rýchlejšie skaziť.

Ak ste doteraz bežne skladovali horčice a kečupy aj po otvorení len tak na kuchynskej linke či v komore, nemusí to byť žiadna tragédia. Záleží aj od toho, ako rýchlo tieto potraviny spotrebujete. Je rozdiel, ak miniete jedno balenie do dvoch týždňov a iné, ak ho máte doma otvorené aj polroka. Avšak z pohľadu zachovania chuti a tiež zo zdravotného hľadiska je lepšie odložiť otvorené nádobky do chladničky.

Do horúcej debaty sa zapojil dokonca aj výrobca kečupu

Téma skladovania kečupu a horčice je stále pomerne kontroverzná. O tom svedčia aj rôzne prieskumy na túto otázku. Nedávno prebehla internetom podobná diskusia týkajúca sa konkrétne kečupu, v ktorej zareagoval dokonca aj známy americký výrobca kečupu, značka Heinz. Na Twitteri napísali: „Kečup patrí do chladničky!!!“

Zdroj: Aj vy to robíte celý čas zle? Praktický návod na správne skladovanie potravín (aktuality.sk)

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,600OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články