15.9 C
Bratislava
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img

BÝVANIE OD DOLCE & GABBANNA ALEBO ASTON MARTIN? LUXUSNÉ ZNAČKY FUŠUJÚ DO DEVELOPMENTU

V našom prostredí komplikovaných stavebných procesov je predstava, že by sa firma zameraná na luxus chcela pustiť do developmentu, divoká. Vo svete je to však pomerne bežná prax.

Predstavte si oznámenie nového developerského projektu na Slovensku. Luxusný dom na lukratívnom pozemku. Lenže firmou, ktorá celý projekt zaštiťuje, nie je nikto z obvyklých hráčov typu Penta, ale napríklad Ozeta.

V našom prostredí extrémne komplikovaných stavebných procesov je predstava, že by sa firma zameraná na luxus a dizajn chcela pustiť do developmentu, pomerne divoká. Vo svete je to však pomerne bežná prax. Predovšetkým módne značky sa stále častejšie púšťajú do developerských projektov, ktoré im pomáhajú s diverzifikáciou príjmov, ale tiež so zviditeľnením a marketingom.

Vizualizácia 888 Brickell Dolce & Gabbana |Foto: JDS Development Group

Ukážkovým príkladom z poslednej doby je plánovaný 90-poschodový mrakodrap v centre Miami, ktorý by mal byť dokončený v roku 2027 a ktorý takmer s 320 metrami výrazne ovplyvní panorámu mesta. Za jeho výstavbou stojí taliansky módny gigant Dolce & Gabbana, ktorý pred pár mesiacmi oznámil, že sa vrhne na reality.

Pre projekty v USA si značka vybrala ako partnera developerskú skupinu JDS Michaela Sterna, ktorá postavila množstvo drahých a luxusných výškových stavieb lemujúcich lukratívnu južnú stranu Central Parku, napríklad superštíhly newyorský mrakodrap 111 West 57th Street na Billionaires‘ Row.

Vizualizácia 888 Brickell Dolce & Gabbana |Foto: JDS Development Group

V mrakodrape 888 Brickell nájdete reštaurácie, bary, wellness, zdieľané kancelárie či obrovskú terasu s bazénom a výhľadom na Miami Beach. Cena apartmánov má začínať od 3,5 milióna dolárov a tie najdrahšie budú k dispozícii za viac ako 35 miliónov dolárov.

Okrem Miami sa Dolce & Gabbana púšťa aj do výstavby rezidenčných a hotelových nehnuteľností v španielskej Marbelle aj na Maldivách.

Vizualizácia 888 Brickell Dolce & Gabbana |Foto: JDS Development Group

Dôvod, prečo sa módna ikona zamerala na nehnuteľnosti, je ten, že chce rozšíriť pojem „Made in Italy“ aj mimo módy. „Ak pôjdete do showroomu Dolce & Gabbana a necháte si ušiť na mieru skvelý oblek, očakávate vysoký štandard služieb a starostlivosti. To sa snažíme odrážať aj v našom poňatí rezidenčných projektov,“ popísal CEO spoločnosti Alfonso Dolce pre CNN.

Dolce & Gabbana však nie je jedinou luxusnou značkou, ktorá na Floride investuje do nehnuteľností. Armani má v Miami mrakodrap so súkromnou plážou a automobilové značky Bentley a Porsche, ktoré obe vlastní Volkswagen Group, stavajú ďalšie obytné veže pozdĺž pobrežia. Druhá menovaná automobilka už v Miami zaštítila svojím menom luxusnú obytnú vežu Porsche Design Tower.

Porsche Design Tower | Porsche Design Tower Miami

Budova ponúka 132 exkluzívnych rezidencií, z ktorých každá je navrhnutá v charakteristickom štýle Porsche, vrátane patentovaného automobilového výťahu, ktorý umožňuje obyvateľom zaparkovať svoje vozidlá vo vlastnej súkromnej garáži v rámci ich apartmánu.

A keď je reč o automobiloch, bude mať na skyline Miami zárez aj britská automobilka Aston Martin, ktorá na tohtoročný december plánuje otvorenie projektu Aston Martin Residences.

Aston Martin Residences | Foto: Aston Martin Residences

Šesťdesiatposchodová budova sľubuje penthousy s dychberúcimi výhľadmi, súkromné terasy, panoramatické okná a množstvo najnovších technológií. To všetko zabalené do typickej elegancie automobilky.

Najdrahším bytom projektu je triplex za 59 miliónov dolárov, ku ktorému kupujúci dostane aj športový Aston Martin Vulcan. A súdiac podľa predajov tunajších apartmánov sa zdá, že o spojenie nehnuteľnosti a luxusnej značky je záujem.

„Nejde len o kúpu nehnuteľnosti, ide o investovanie do životného štýlu, ktorý reprezentuje Aston Martin,“ opisuje realitná maklérka Jacqueline Reeves, ktorá sa stará o predaje bytov v projekte.

Aston Martin Residences | Foto: Aston Martin Residences

Budovy spojené s luxusnými značkami však rozhodne nie sú doménou len Miami, hoci je tam teraz v tomto ohľade rušno. Nezaostáva ani Dubaj. Tam je napríklad v pláne výstavba ultraluxusného stoposchodového mrakodrapu Burj Binghatti Jacob & Co Residences, ktorý sa má stať jednou z najvyšších obytných stavieb na svete.

Ako ste možno z pomenovania pochopili, stojí za ním okrem dubajskej developerskej spoločnosti Binghatti aj firma Jacob & Co, známa svojimi luxusnými šperkami a hodinkami. Tie si budú môcť klienti spoločne s kúpou rezidencie zaobstarať v limitovaných edíciách.

Burj Binghatti Jacob & Co Residences | Foto: Binghatti

Súčasne sa v posledných rokoch po svete otvárali značkové hotely nesúce mená Armani, Bulgari, Versace či Roberto Cavalli. Práve Armani bola jednou z prvých luxusných značiek, ktoré sa do realitného trhu pustili.

V roku 2005 sa Armani spojil s dubajskou spoločnosťou Emaar Properties a výsledkom bolo vybudovanie Armani Hotel Dubai a Residences v Burj Khalifa, najvyššej budovy sveta. Veľmi úspešný projekt predstavoval 144 luxusných bytov, ktoré navrhol a zariadil Armani, vrátane nábytku a doplnkov Armani Casa.

Armani Hotel Dubai | Foto: Armani Hotels

Versace sa zase pustil do luxusných rezidencií s projektmi, ako je Palazzo Versace v Dubaji alebo Aria Ocean v Miami. Podobne si spoločnosť Bulgari urobila meno v odvetví pohostinstva so svojím portfóliom hotelov a rezortov v destináciách, ako je Bali, Dubaj a Miláno.

A napríklad francúzska luxusná značka Baccarat, známa krištáľovým sklom a lustrami, uzavrela partnerstvo so Starwood Capital Group pri vývoji luxusného projektu Baccarat Hotel & Residences. V budove nájdete 60 rezidencií, z ktorých každá je navrhnutá v typickom štýle Baccarat, vrátane zákazkových lustrov a krištáľových doplnkov.

Baccarat Hotel v New Yorku | Foto: Baccarat hotels

Čo však luxusné značky motivuje, aby vstupovali do partnerstva s developermi a prepožičiavali svoj dizajn a identitu developerským projektom?

Jedným aspektom je diverzifikácia príjmov. Meno značky navyše zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti a láka bohatých klientov, čo je výhoda aj pre developerského partnera, s ktorým daná značka spojí sily. Druhým aspektom je rozšírenie značky mimo zavedených odborov, čo zase prináša marketingové bonusy a nových zákazníkov.

Zdroj: https://www.forbes.sk/byvanie-od-dolce-gabbana-alebo-aston-martin-luxusne-znacky-fusuju-do-developmentu/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,700OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články