14.3 C
Bratislava
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img

CHCETE SI Z DOVOLENKY DONIESŤ SYR ALEBO CIGARETY? POZOR, MÔŽETE PORUŠOVAŤ ZÁKON

Na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave zaistili colníci počas leta takmer 45-tisíc kusov cigariet rôznych značiek privezených dovolenkármi z Turecka či Egypta. Ale tiež približne 40 kilogramov mäsa a mliečnych výrobkov či množstvo neohlásenej peňažnej hotovosti.

TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Bratislava Drahomíra Adamčíková.

„Niektorí zabudli na pravidlá, ktoré pri dovoze tovaru, predovšetkým z krajín mimo EÚ, platia,“ podotýka colný úrad.

Zaistenie tovaru aj pokuta

Príslušníci finančnej správy sa stretávali aj s nedovoleným dovozom mäsa a mliečnych výrobkov z Veľkej Británie či Macedónska. Napríklad v júli chcela priviesť z Londýna 36-ročná Slovenka z obce Žehra 18,75 kilogramu mäsových a 1,5 kilogramu mliečnych výrobkov. Takýto neobchodný tovar však podlieha zákazom a obmedzeniam pri vstupe na územie EÚ, colníci ho preto zaistili.

Pri kontrole cestujúcich letu z tureckého Dalamanu zistili porušenie predpisov u 33-ročnej Ukrajinky. V jej príručnej batožine našli finančnú hotovosť v hodnote 11 650 dolárov a 770 eur. Podľa zákona však musí každá fyzická osoba nahlásiť, ak prepravuje hotovosť v minimálnej výške 10-tisíc eur. Keďže Ukrajinka tak neurobila, dostala blokovú pokutu vo výške 100 eur.

Zdroj: https://www.forbes.sk/chcete-si-z-dovolenky-doniest-syr-alebo-cigarety-pozor-mozete-porusovat-zakon/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,700OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články