Poznáte ten pocit. Celý týždeň sa stravujete zdravo, snažíte sa do svojho jedálnička zakomponovať čo najviac ovocia a zeleniny. Myslíte len na potraviny, ktoré Vášmu telu prinesú okrem energie i správny náklad živín. Niekde vzadu v mysli Vám však neustále hlodá myšlienka na mliečnu čokoládu či pekne mastný hamburger. Viete, že nie je tou správnou voľbou, a tak sa už nemôžete dočkať toho okamihu, kedy nastane Váš Cheat Day. Deň, počas ktorého nemusíte sledovať kalorický príjem. Doprajete si všetko, na čo máte chuť bez obmedzení. Je však Cheat Day naozaj dobrým nápadom? Odpoveď Vám prezradíme v dnešnom článku.

Cheat Day – deň, kedy obmedzenia neexistujú?
Cheat Day môže byť naozaj extrémne nápomocný, ak viete ako na to. Cheat Day môže byť dňom, kedy si dáte rozumnú prestávku od svojej diéty. Nevážite každé jedlo na desatiny gramu, doprajete si sladkosť či obľúbený burger. Týmto spôsobom si môžete vychutnať obľúbené nezdravé jedlo a minimalizovať tak fakt, že už o pár dní budete mať chuť natrvalo skoncovať so svojou diétou.
Napriek tomu sa však neodporúča počas Cheat Day vypnúť svoje návyky úplne. Stále sa zamerajte na dostatočný pitný režim a myslite i na vyvážený príjem ovocia a zeleniny. Neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste však Cheat Day zaradiť mali. Ak nemáte potrebu vychutnať si nezdravé lahôdky, nevyvíjajte na seba zbytočný tlak.

Čo rozhodne nie je Cheat Day?
Cheat Day rozhodne nie je extrémne prejedanie sa počas jedného dňa v týždni (za dva týždne, mesiac,…). Ak skonzumujete extrémne množstvo cukru, spracovaných potravín či tuku, môžete svojmu organizmu ublížiť a zabrzdiť ho na ceste za lepšími výsledkami. Zároveň extrémne zaťažujete svoju tráviacu sústavu, čo rozhodne nie je dobrým krokom. Snažte sa i v prípade Cheat day nájsť rovnováhu. Má slúžiť na to, aby ste nestratili motiváciu, nie na dobehnutie zameškaného.