21.6 C
Bratislava
sobota, 20 júla, 2024
spot_img

EY PODNIKATEĽ ROKA 2021

Príbeh víťazov

Branislav Cvik, Ľubomír Vančo
Banskobystrický pivovar, a.s.

Banskobystrický pivovar je výrobcom výnimočného slovenského piva Urpiner, vyznačujúceho sa originálnou a nezameniteľnou chuťou. Tieto parametre sa dosiahli použitím tradičných receptúr varenia bez urýchľovacích procesov a chemických úprav, použitím klasickej technológie výroby, kde pivo prirodzene zreje 4 až 6 týždňov. Urpiner sa vyrába z najkvalitnejších slovenských surovín – horskej vody z okolitých vrchov, z najlepších sladov z južného Slovenska a z chmeľu najvyššej kvality. Pivo Urpiner je a chce byť iné. 

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2021
Branislav Cvik, Ľubomír Vančo – Banskobystrický pivovar, a.s.

Finalisti
Michal Hudoba, Heneken, s.r.o. 
Aneta Kondelová a Miloš Kondela, KONDELA
Viktor Sučka, Swida Innovative s.r.o. 
Jozef Nitray, TEKMAR SLOVENSKO, s.r.o.

EY Technologický podnikateľ roka 2021
Tomáš Horváth, HMH, s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2021
Ivan Zelíska, Filip Fraňo a Maroš Černý, Rossum Integration, s.r.o.

O súťaži

História

EY Podnikateľ roka je prvou a jedinou skutočne celosvetovou súťažou svojho druhu, ktorú založila spoločnosť EY v roku 1986 v USA. Oceňuje podnikateľov, ktorým sa podarilo vybudovať úspešný a dynamicky sa rozvíjajúci podnik. Súťaž EY Podnikateľ roka je koncipovaná ako medzinárodná, preto sú kritériá, podľa ktorých sú jednotliví účastníci posudzovaní, v každej krajine porovnateľné. Víťaza vyberá nezávislá porota zložená predovšetkým z víťazov predchádzajúcich ročníkov. Podnikatelia sa vyberajú prostredníctvom národných kôl, ktoré sa konajú v šesťdesiatich krajinách celého sveta. Víťazi národných kôl súťaže sa zúčastňujú na slávnostnom ceremoniáli v Monte Carle, ktorý je každoročným vyvrcholením súťaže a na ktorom sa vyhlasuje víťaz a držiteľ titulu EY Svetový podnikateľ roka.

Medzinárodný status tejto súťaže stavia víťazov do pozície podnikateľov svetovej triedy a slúži ako meradlo podnikateľského úspechu. Víťazi získavajú mimoriadnu prestíž a sú vzorom pre ostatných podnikateľov nielen vo svojom odvetví, ale aj v širšej podnikateľskej komunite a príkladom pre mladých, začínajúcich podnikateľov.

Na Slovensku sa súťaž koná od roku 2006, kedy bol vyhlásený víťaz hlavnej kategórie EY Podnikateľ roka a víťaz kategórie EY Začínajúci podnikateľ roka. O rok neskôr sme súťaž rozšírili o kategóriu EY Podnikateľ roka v oblasti inovácií, ktorá sa premenovala na EY Technologický podnikateľ roka. Porota má každý rok možnosť udeliť Špeciálne ocenenie poroty podľa vlastného uváženia. Držiteľ titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky reprezentuje našu krajinu na svetovom finále súťaže v Monte Carle.

V súťaži EY Podnikateľ roka oslovujeme podnikateľské osobnosti aj na základe nominácii, ktoré nám boli zaslané. Cieľom organizátora súťaže, spoločnosti EY, nie je neustály nárast počtu účastníkov. Rozhodujúca je kvalita prihlásených kandidátov, predovšetkým ich podnikateľský príbeh, poctivosť a bezúhonnosť.

Doterajší slovenskí víťazi:

Michal Meško | Martinus
Juraj Habovštiak | MTS
Šimon Šicko
 | Pixel Federation
Michal Weis | IBL Software Engineering
Jozef Klein | Asseco Central Europe
Patrick Hessel | c2i
Alexander Varga, Eva Stejskalová  | MicroStep
Vladimír Šrámek | DECODOM
Vladimír Levársky | OMS
Ľuboš Fellner | BUBO Travel agency
Tomáš Bel | EXIsport
Michal Štencl | Sygic
Peter Zálešák | NAY
Miroslav Trnovský | SkyBau
Miroslav Trnka | ESET

Pravidlá

Kto sa môže do súťaže prihlásiť?

Do súťaže EY Podnikateľ roka sa môže prihlásiť (i) fyzická osoba – podnikateľ, ktorý aktívne vykonáva predmetnú podnikateľskú činnosť, alebo (ii) vlastník (spoluvlastník) obchodnej spoločnosti, ktorý má rozhodujúci vplyv na jej riadenie a ktorý aktívne pôsobí v jej vedení.

  • Podnikateľ, resp. spoločnosť, s ktorou sa podnikateľ hlási do súťaže, musí existovať najmenej dva roky a musí mať aspoň päť stálych zamestnancov na hlavný pracovný pomer (minimálny počet zamestnancov na hlavný pracovný pomer sa nevzťahuje na súťažiacich v kategórii EY Začínajúci podnikateľ roka).  
  • Za jednu spoločnosť môžu spoločne súťažiť maximálne traja jej spoluvlastníci, ak sa zároveň podieľajú na vedení spoločnosti.
  • Podnikateľ sa môže s tou istou spoločnosťou prihlásiť do súťaže maximálne päťkrát. 
  • Zo súťaže sú vylúčení partneri súťaže, členovia poroty súťaže a celorepublikoví víťazi súťaže z predchádzajúcich ročníkov. 
  • Účasť v súťaži je bezplatná.


Kto môže do súťaže nominovať?

Nominovať podnikateľa do súťaže môže ktokoľvek, napríklad aj jeho kolega, zákazník, zamestnanec alebo príbuzný prostredníctvom emailu eypodnikatelroka@sk.ey.com.

Harmonogram

number 1

30. november 2021 | Uzávierka prihlášok

Od augusta do konca novembra prijímame prihlášky do súťaže. Podnikateľ, ktorý je do súťaže nominovaný inou osobou a nomináciu prijíma, musí v tomto termíne zaslať vyplnenú prihlášku spolu s ostatnými materiálmi. Prihlasovací formulár je koncipovaný tak, aby prostredníctvom neho bolo možné zhromaždiť o všetkých účastníkoch dostatočné informácie na uskutočnenie predbežného hodnotenia. EY kontroluje správnosť a úplnosť všetkých údajov. Uchádzači, ktorí nespĺňajú podmienky, sú vyradení.

number 2

september – začiatok decembra 2021 | Pohovory s nominovanými

Prihlásených a nominovaných podnikateľov kontaktujú zástupcovia EY za účelom realizácie rozsiahleho osobného rozhovoru na základe štandardizovaného dotazníka. Podnikateľov navštívia zástupcovia EY v mieste sídla ich podnikania.

number 3

január 2022 | Zasadanie poroty

Porota zložená predovšetkým z víťazov predchádzajúcich ročníkov vyberie podľa medzinárodných kritérií finalistov EY Začínajúceho podnikateľa roka, EY Technologického podnikateľa roka a absolútneho víťaza – držiteľa titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky.

number 4

marec 2022 | Slávnostné vyhlásenie víťazov

Víťazi jednotlivých kategórií a držiteľ titulu EY Podnikateľ roka sú vyhlásení na slávnostnej recepcii, na ktorej sa zídu zástupcovia ekonomickej verejnosti a ktorej pravidelne venujú pozornosť aj médiá.

number 5

jún 2022 | Svetové finále v Monte Carle

Národný víťaz automaticky získava právo reprezentovať Slovenskú republiku na svetovom finále súťaže v Monte Carle.

Zdroj: https://www.eypodnikatelroka.sk/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,900OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články