8.9 C
Bratislava
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img

KORUNOVÁCIA KRÁĽA KAROLA III. DOSTALA LOGO, VYTVORIL HO DIZAJNÉR IPHONU: TAKTO VYZERÁ!

Buckinghamský palác zverejnil oficiálne logo korunovácie kráľa Karola III. Bude sa používať počas verejných osláv, na sociálnych sieťach a suveníroch.

Logo podľa webovej stránky BBC vytvoril Sir Jony Ive, známy inovatívnymi návrhmi zariadení spoločnosti Apple vrátane iPhonu. Tvorí ho ruža, bodliak, narcis a trojlístok, ako symboly jednotlivých časti Spojeného kráľovstva v korune sv. Eduarda.

Kvetinový dizajn zvýrazňuje „optimizmus jari“. „Dizajn bol inšpirovaný láskou kráľa Charlesa k planéte, prírode a jeho hlbokým záujmom o prírodný svet,“ povedal Sir Ive. Doteraz bol spájaný najmä s elegantným technickým dizajnom zariadení, ako sú iMac či iPody.

Logo je posledným odhaleným detailom plánovanej slávnostnej korunovácie 6. mája vo Westminsterskom opátstve. Jej súčasťou bude sprievod kočov a tradičné vystúpenie na balkóne Buckinghamského paláca. Stále však nie je známe, kto všetko potvrdil účasť. Nevie sa napríklad, či príde aj Harry s manželkou.

V nedeľu 7. mája sa na hrade Windsor uskutoční hudobný koncert a svetelná šou. Tento týždeň sa začala verejná súťaž o 10.000 voľných vstupeniek na toto podujatie.

V pondelok 8. mája je štátny sviatok, počas ktorého sú plánované rôzne ďalšie podujatia zdôrazňujúce prácu dobrovoľníkov.

Zdroj: https://koktail.pravda.sk/zaujimavosti/clanok/656711-korunovacia-krala-karola-iii-dostala-logo-vytvoril-ho-dizajner-iphonu-takto-vyzera/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,600OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články