15.2 C
Bratislava
štvrtok, 13 júna, 2024
spot_img

LEPŠIE FOTKY, PRIPOJENIE CEZ SATELIT… A VYŠŠIA CENA. ČO PRINESIE iPHONE 14?

Novú radu svojich telefónov uvedie Apple na trh siedmeho septembra, ale už teraz sa spoločnosť snaží ohromiť používateľov vymoženosťami, ktoré prináša jej najnovší model.

Ceny však museli ísť hore – jednotlivé komponenty zdraželi o 40 až 70 percent. Za niektoré modely si zákazníci pravdepodobne priplatia až sto dolárov.

Najväčšou novinkou má byť kvalitnejší fotoaparát. Iphone 14 Pro bude vybavený ultraširokouhlým objektívom, čo by malo uľahčiť snímanie pri horšom osvetlení alebo fotení v režime makro. Doterajší objektív uberal snímkam na dynamickosti, čo by sa pri nových modeloch malo zlepšiť.

Apple na fotoaparáte nového iPhonu spolupracoval napríklad s firmami Sony, LG Innotek alebo Minebea.

Ďalším špekulovaným vylepšením nového telefónu by malo byť satelitné pripojenie. Nakoľko bude iPhone 14 prepojený so svetom aj mimo mobilnej siete, nie je zatiaľ jasné.

Mark Gurman z agentúry Bloomberg uvádza, že telefón by mal zvládnuť odosielať krízové ​​správy zložkám integrovaného záchranného systému aj v oblastiach bez pokrytia mobilným signálom.

Zdroj: YouTube

Katastrofická funkcia

Používatelia budú tiež môcť odosielať správy o neočakávaných katastrofách. „Funkcia je navrhnutá tak, aby sa mohli hlásiť nehody, pády lietadiel alebo streľba aj v oblastiach bez mobilného signálu,“ vysvetľuje Gurman.

Kombinácia siete 5G a satelitného pripojenia by podľa neho mohla urobiť z Applu úplnú jednotku medzi komunikačnými zariadeniami.

Dizajn nových telefónov by mal byť podobný, drobné zmeny používateľov čakajú v oblasti fotoaparátu či ikoniek.

Podľa Gurmana bude nový iPhone skôr ľahkým upgradom súčasného designu než samostatným unikátnym modelom. Čerstvý dizajn bude výraznejší pri nových hodinkách Apple Watch, ktoré sa spoločnosť chystá uviesť na trh najskôr 16. septembra.

Zdroj: https://www.forbes.sk/lepsie-fotky-pripojenie-cez-satelit-a-vyssia-cena-co-prinesie-iphone-14/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články