15.8 C
Bratislava
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img

LUXUSNÉ HODINKY VYROBENÉ Z RECYKLOVANÝCH KAPSULÍ. TIETO HODINKY SÚ POCTOU PRÍRODE

Spojenie dvoch značiek, ktorých mená aj produkty sú známe po celom svete. A na konci je poriadne prekvapivý výsledok.

Hodinárska firma Hublot vyrobila náramkové hodinky z recyklovaných kapsúl od kávy Nespresso. Obe pôvodne švajčiarske značky spoločne vytvorili hliníkové hodinky prevažne z opätovne použitých materiálov a výsledok s názvom Big Bang Unico Nespresso Origin v piatok taktiež spoločne predstavili. Informoval o tom server BFM TV.

Výskum a vývoj výrobku trval rok a hodinky sa budú predávať v limitovanej edícii 200 kusov. Firmy kladú pri ich prezentácii dôraz na kvalitu, ale najmä na udržateľnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu.

Hodinky sú svetlo zelené, kvôli odkazu na prírodu a tiež je to farba kapsúl používaných na kávu Peru Organic. Na značku Nespresso odkazuje malé písmeno N na tlačidle.

Z recyklovaných hliníkových kapsúl je vyrobených niekoľko dielov hodiniek – telo, luneta, korunka a tlačidlá. Prístroje sa budú predávať s tromi verziami remienka. Jedna z nich je opäť z hliníka z kapsúl, ďalšia z kaučuku a tretia z látky. Na látkovej verzii výrobcovia spolupracovali so spoločnosťou SingTex, ktorá sa zameriava na výrobu látok z kávovej usadeniny.

Hodinárska firma Hublot bola založená vo Švajčiarsku a teraz je súčasťou francúzskej skupiny LVMH, najväčšieho výrobcu luxusného tovaru na svete. Nespresso patrí k značkám švajčiarskeho Nestlé, najväčšej potravinárskej firmy na svete.

Zdroj: YouTube

Zdroj: https://koktail.pravda.sk/zaujimavosti/clanok/667571-luxusne-hodinky-vyrobene-z-recyklovanych-kapsuli-tieto-hodinky-su-poctou-prirode/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články