8.9 C
Bratislava
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img

MODEL E.T. MIMOZEMŠŤANA ZO SPIELBERGOVHO FILMU IDE DO DRAŽBY! OČAKÁVANÁ CENA? OBROVSKÁ

Pred Vianocami sa v americkom Beverly Hills uskutoční filmová aukcia, kde si záujemcovia môžu kúpiť model mimozemšťana, ktorý sa používal pri natáčaní filmu E.T. – Mimozemšťan alebo metlu a ďalšie rekvizity z filmov o čarodejníckom učni Harrym Potterovi.

Podľa serveru The Guardian by sa mechanický model zelenkastej postavičky, ktorá sa vo filme z roku 1982 pokúšala dostať späť domov, mohol predať zhruba za tri milióny dolárov.

Dražený mechatronický model je technologický unikát, obsluhovalo ho 12 profesionálnych animátorov a aj vďaka nim film získal Oskara za najlepšie vizuálne efekty. Jeho autorom je taliansky návrhár špeciálnych efektov Carlo Rambaldi, snímku režíroval Steven Spielberg.

V dražbe s názvom Ikony a idoly: Hollywood bude k dispozícii aj maketa vyrobená pre režiséra, aby mohol vzhľad mimozemšťana schváliť. U nej sa očakáva predajná cena okolo 100 000 dolárov.

Populárne medzi dražiteľmi budú podľa odhadov usporiadateľa Julien’s Auctions aj rekvizity z potterovskej ságy. V ponuke je metla Nimbus 2000 z filmu Harry Potter a Kameň mudrcov, Chrabromilský vlnený kabát a červenožltý šál alebo Harryho metlobalový habit.

Dražiť sa 17. a 18. decembra budú aj dvoje šaty Marilyn Monroe, svetelný meč z Hviezdnych vojen, kladivo hlavného hrdinu zo série o Thorovi alebo pištoľ použitá vo filme Temný rytier.

Zdroj: https://koktail.pravda.sk/zaujimavosti/clanok/645666-model-e-t-mimozemstana-zo-spielbergovho-filmu-ide-do-drazby-ocakavana-cena-obrovska/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,600OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články