15.7 C
Bratislava
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img

NOVÝ MOST PRI CESTE DO CHORVÁTSKA AUTOM UŠETRÍ AJ 2 HODINY ČASU, NO MÔŽETE PRÍSŤ O 50 EUR. DAJTE SI POZOR NA TÚTO VEC

Slovákom sa počas jazdy cez most napojili telefóny na operátora z krajiny, ktorá nie je súčasťou EÚ.

Cesta na juh Chorvátska je už takmer rok pohodlnejšia. Vďaka Pelješackému mostu sa napríklad do Dubrovníka dostanete pohodlnejšie, a aj o dve hodiny skôr. Slováci, ktorí si už jazdu po ňom vyskúšali, teraz upozorňujú na to, ako počas jazdy cez most neprísť o desiatky eur.

Mostom Pelješac sa podarilo prepojiť južný polostrov Pelješac so zvyškom Chorvátska len minulý rok. Dovtedy, ak chceli ísť dovolenkári ešte južnejšie, bol prejazd cez hranice Bosny a Hercegoviny prakticky nutnosťou.

Pozor na dátový roaming

Teraz sa dá prejazdu cez hranice tohto balkánskeho štátu vyhnúť, avšak jeho blízkosť vám môže i tak vziať z účtu nemalé peniaze. Slováci, ktorí už nový most vyskúšali, museli zaplatiť 50 eur. Ich mobil sa totiž napojil na operátora z Bosny a Hercegoviny, informujú tvnoviny.sk.

Krajina totiž nie je súčasťou Európskej únie, poplatky za volania či používanie internetu zo zahraničných čísel môžu byť vyššie. Bosna a Hercegovina má aktuálne štatút kandidátskej krajiny, ktorý jej bol udelený v decembri 2022.

Ak plánujete dovolenku na juhu Chorvátska a chystáte sa autom prejsť Pelješacký most, radšej si na pár minút vypnite dátový roaming vo vašom telefóne.

Zdroj: https://www.interez.sk/novy-most-pri-ceste-do-chorvatska-autom-usetri-aj-2-hodiny-casu-no-mozete-prist-o-50-eur-dajte-si-pozor-na-tuto-vec/

Zdroj: YouTube

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články