8.9 C
Bratislava
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img

OBROVSKÁ NOVINA. NAJÚSPEŠNEJŠIA SLOVENSKÁ OLYMPIONIČKA OZNÁMILA NÁVRAT

V októbri 2019 oznámila koniec, ale teraz chystá prekvapujúci návrat. Olympijská šampiónka a majsterka sveta v biatlone Anastasia Kuzminová bude štartovať na blížiacom sa európskom šampionáte.

ME 2024 sa uskutočnia v Osrblí a Kuzminová chce svojou účasťou prilákať čo najviac divákov.

„Nasťa Kuzminová sa po takmer piatich rokoch vráti k súťažnému biatlonu! Najúspešnejšia olympionička našej histórie bude štartovať na januárových ME v domácom Osrblí. Už teraz sa teší na skvelú divácku kulisu,“ informovala Slovenský biatlon na facebooku.

Kuzminová, ktorá na budúci rok v apríli oslávi 40. narodeniny, je šesťnásobná olympijská medailistka (2 x Vancouver 2010, 1 x Soči 2014, 3 x Pjongčang 2018), majsterka sveta v šprinte (MS 2019) i vicemajsterka sveta v pretekoch s hromadným štartom (MS 2009).

Počas kariéry sa jej darilo aj na ME, na šampionáte v roku 2009 brala titul v šprinte.

„Bude to náročné, chcem absolvovať sústredenie na súťažné zápolenia, ale nie som pripravená na vytrvalostné preteky. Chcem absolvovať šprinty a pomôcť štafetám. Chcem dokázať, že ani vek nie je prekážkou. Je to pre mňa výzva,“ informovala v utorok Kuzminová v Banskej Bystrici.

Európsky šampionát v biatlone bude Osrblie hostiť od 24. do 28. januára 2024. Na programe budú vytrvalostné, rýchlostné a stíhacie preteky a miešané štafety.

Kuzminová by si v prípade, že by sa jej kontinentálny šampionát v domácom prostredí vydaril, mohla otestovať výkonnosť aj na februárových majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave.

Kuzminová získala počas aktívnej kariéry šesť olympijských medailí, tri zlaté a tri strieborné, raz sa stala majsterkou sveta a vyhrala aj 14 pretekov Svetového pohára. V roku 2009 pri svojom jedinom štarte na ME vyhrala šprint i stíhačku.

“Biatlonoví priaznivci na Slovensku si nič lepšie nemohli priať. Budú si môcť pozrieť na domácich tratiach pretekať takú famóznu športovkyňu a profesionálku akou je Nasťa. Verím, že fanúšikovia prídu v hojnom počte.

A aj pre našu novú mladú generáciu to bude veľká motiváciu, že sa postavia v rovnakej kombinéze spolu s takou legendou. Je to veľmi dobrá správa pre slovenský biatlon,” povedal prezident Slovenského zväzu biatlonu Peter Vozár pre portál slovenskybiatlon­.sk.

Zdroj: https://sportweb.pravda.sk/zimne-sporty/clanok/684504-obrovska-novina-najuspesnejsia-slovenska-olympionicka-oznamila-navrat/?utm_source=sportweb&utm_medium=hp-box&utm_campaign=mostread

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,600OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články