8.9 C
Bratislava
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img

POKUTA AŽ 60- TISÍC EUR: OBĽÚBENÁ DESTINÁCIA SLOVÁKOV CHCE ZAVIESŤ PRÍSNE TRESTY, TOTO BY ĽUDIA NEMALI ROBIŤ

Očakáva sa, že návrh zákona bude pomerne rýchlo prijatý a zavedený do praxe.

Taliansko plánuje zaviesť prísne pokuty za vandalizmus a poškodzovanie historických a kultúrnych pamiatok. Ich výška sa môže vyšplhať až do 60-tisíc eur, uviedla v stredu agentúra AP.

Na utorkovom zasadnutí talianskeho kabinetu vláda schválila návrh zákona, ktorý predložilo ministerstvo kultúry. Za vandalizmus a poškodzovanie pamiatok bude nová legislatíva ukladať finančné tresty vo výške od 10-tisíc do 60-tisíc eur. Tieto prostriedky budú následne použité na čistenie a opravu poškodených monumentov.

Keďže v talianskom parlamente má pravicová vláda premiérky Giorgie Meloniovej väčšinu, očakáva sa, že návrh zákona bude pomerne rýchlo prijatý a zavedený do praxe, informuje TASR.

Taliansky minister kultúry Gennaro Sangiuliano uviedol, že len nedávno vláda zaplatila 40-tisíc eur za vyčistenie fasády budovy Palazzo Madama, kde sídli taliansky Senát. Environmentálni aktivisti na ňu hádzali plechovky s farbou. Ďalší prípad vandalizmu sa odohral i o niekoľko dní neskôr, keď ďalší členovia organizácie bojujúcej proti klimatickej zmene naliali do fontány blízko Španielskych schodov v Ríme tekuté čierne uhlie.

„Útoky na historické a kultúrne pamiatky spôsobujú všetkým i ekonomickú ujmu. Na ich vyčistenie je potrebné najať špecialistov s drahými prístrojmi,“ uviedol Sangiuliano vo vyhlásení. Dodal, že každý, kto je za vandalizmus zodpovedný, „musí za svoje konanie niesť aj finančné následky“.

Zdroj: https://www.interez.sk/na-dovolenke-pokuta-az-60-tisic-eur-oblubena-destinacia-slovakov-chce-zaviest-prisne-tresty-toto-by-ste-nemali-robit/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,600OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články