15.8 C
Bratislava
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img

POKUTA ZA NEZAPLATENIE MÝTA KLESNE Z JEHO 150-NÁSOBKU NA 50-NÁSOBOK

Pokuta sa môže odpustiť aj úplne, pokiaľ vinník neuhradené mýto zaplatí počas nasledujúceho dňa. Umožní to novela zákona, platná od 1. júla.

Pokuty za neuhradenie mýta pre prevádzkovateľov nákladných áut sa znížia. Vyplýva to z novely zákona o výbere mýta za užívanie vymedzených úsekov pozemných komunikácií, schválenej Národnou radou SR, ktorú už podpísala aj prezidentka SR.

Pokuta za nezaplatenie mýta klesne z jeho 150-násobku na 50-násobok, pričom najvyššia možná pokuta bude 800 eur a v blokovom konaní 500 eur. Ak by nebolo možné určiť výšku nedoplatku, novela znižuje pokutu zo 700 na 500 eur. Pokuta sa môže odpustiť aj úplne, pokiaľ vinník neuhradené mýto zaplatí počas nasledujúceho dňa.

„Sankcie v prípade vodiča v dikcii zákona o výbere mýta sú oproti zákonu o diaľničnej známke o 250 % vyššie v porovnaní maximálnych sadzieb pokút. Pritom v oboch prípadoch porušujú svoju povinnosť rovnako a dokonca nemajú ani žiadny majetkový prospech za užívanie týchto ciest, keďže je prejdená vzdialenosť následne vyčíslená a doplatená,“ vysvetlil svoj zámer predkladateľ. Novela bude účinná od 1. júla tohto roka.

Zdroj: https://auto.pravda.sk/doprava/clanok/670132-pokuty-za-neuhradene-myto-na-slovensku-vyrazne-klesnu/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články