15.8 C
Bratislava
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img

POUŽÍVATELIA GOOGLE MÁP BUDÚ NADŠENÍ Z TEJTO FUNKCIE, KTORÁ MIERI DO APLIKÁCIE. UŠETRÍ VÁM KOPU ČASU

Google pracuje na funkcii, ktorá vám pomôže nájsť vchod do rôznych budov. Funkciu oceníte hlavne pri väčších budovách, kde nájdete vchodu môže trvať aj niekoľko minút.

Google Mapy sú jednou z najpoužívanejších aplikácií a určite viete, že toho ponúkajú oveľa viac, ako len navigáciu.  

Mapy sa stali skvelý nástroj, ktorý vám umožňuje v cudzom meste rýchlo nájsť najlepšie podniky, služby, galérie, či pamiatky a iné. Možno sa vám už ale stalo, že ste sa dostali k nejakej budove a nevedeli ste nájsť dvere dovnútra. V tomto prípade vás poteší nová funkcia, ktorú momentálne Google testuje a neskôr by ju mal sprístupniť.  

Hlavne väčšie budovy alebo atrakcie majú niekedy komplikovane riešené vstupy a výstupy, no Google Mapy vám už čoskoro ukážu všetky vchody, ktoré budova má. Ako sme už spomenuli, novú funkciu Google ešte len testuje, no funguje vo verzii 11.17.0101. Keď si otvoríte mapy, nájdete si hľadanú budovu a dostatočne si ju priblížite, mali by ste vidieť zelený symbol vchodov a východov. Ako informuje portál Android Police, funkcia sa zobrazila na spomínanej verzii aplikácie a na zariadeniach Google Pixel 7a. Na iných zariadeniach sa im nepodarilo označenie vchodov a východov sprevádzkovať. 

Je možné, že momentálne ide len o veľmi limitovanú testovaciu vlnu. Novú funkciu by však už čoskoro mohlo vidieť viac užívateľov, hoci presnejší časový predpoklad nie je známy. Pri testovaní funkcie vyskúšali rôzne typy budov, od hotelov, cez kliniku, pobočky firiem, obchody, kaviarne a iné. Zároveň sa skúšali aj rôzne mestá. Zdá sa, že zatiaľ táto funkcia funguje striedavo. Niektoré budovy mali označené vchody, iné nie, pričom či sa ukázali alebo neukázali bolo náhodné. Zároveň sa zdá, že sa vchody nezobrazujú správne.  

Funkcia zatiaľ nefunguje tak, ako má

Tu ale treba podotknúť, že nesprávne označenými vchodmi a východmi trpia hlavne menšie budovy. Čím menšia budova, tým bolo označenie nepresnejšie. Samozrejme, že treba pochopiť, že ide o testovanie novej funkcie. Google s najväčšou pravdepodobnosťou ešte zbiera dáta a dolaďuje tieto nové označenia. Zároveň prihliadajme aj na fakt, že drvivá väčšina užívateľov zatiaľ túto funkciu neuvidí. Môžeme očakávať, že pri plnom implementovaní funkcie Google všetky muchy vyladí.  

Ak sa vám zobrazovanie vchodov/východov ukazuje, môžete si všimnúť aj to, že v niektorých prípadoch je vchod označený zložitejším, inokedy zas jednoduchším symbolom. Prečo Google použil tieto dva symboly a či je medzi nimi nejaký rozdiel zatiaľ nie je možné.  

Google sa pravdepodobne inšpiroval svojim zlepšením navigácie pomocou hromadnej dopravy. V niektorých mestách vám Google Mapy ukážu presne kde máte nastúpiť a kde vystúpiť, čo sa hodí hlavne pri väčších staniciach MHD. Tentokrát Google funkciu navigácie rozširuje a užívateľom ukáže, kde presne môžu nájsť vstup do budovy.  

Ako sme spomenuli, momentálne nie je známe, kedy sa funkcia sprístupní viacerým užívateľom. Je bezpečné predpokladať, že Google najprv musí vyladiť všetky nedokonalosti.  

Zdroj: Používatelia Google Máp budú nadšení z tejto funkcie, ktorá mieri do aplikácie. Ušetrí vám kopu času | Vosveteit.sk – Správy zo sveta technológií a vedy (zoznam.sk)

Related Articles

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj komentár
Zadajte prosím svoje meno

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články