21.6 C
Bratislava
sobota, 20 júla, 2024
spot_img

PROBLÉMY S TRÁVENÍM, ŤAŽKO OD ŽALÚDKA, NAFUKOVANIE? POMÔŽE LIEČIVKA, KTORÁ JE SKVELÁ AJ AKO KORENINA NA RYBY

Nálevové vrecká alebo ešte častejšie granuláty z fenikla je dobré mať pre istotu doma stále a keď ich aj nemáme, pred sviatkami je prezieravé ich dokúpiť k zásobám. Vianočné hodovanie sa totiž neraz končí prejedením a ťažkosťami s trávením. Fenikel v týchto prípadoch prináša rýchlu úľavu. Vie to dobre aj každá mamička, ktorá kedy pomáhala feniklovým čajom uľaviť svojmu bábätku od bolestivých kolík.

Nepostrádateľná liečivka

Fenikel pochádza zo Stredomoria a v tejto oblasti sa bežne používa ako korenina na prípravu jedál z rýb. V našich končinách je známy najmä ako nepostrádateľná liečivá rastlina, ktorá pomáha pri nafukovaní, ťažkom žalúdku a tráviacich problémoch. Fenikel sa v záhrade pestuje ľahko, pretože sa rozmnožuje samovýsevom a nie je potrebné sa oň starať.

Poklad v záhrade aj na stole

Je lepšie fenikel pestovať ako ho zbierať vo voľnej prírode – tam by sme si ho totiž mohli ľahko pomýliť s podobnými, no jedovatými rastlinami. V záhrade fenikel narastie do výšky ľudskej postavy, veľmi pekne vyzerá medzi trvalkami aj letničkami. Kvetenstvá sa strihajú, nechajú sa usušiť a potom sa z nich vyklepú semená, ktoré využívame v kuchyni. Fenikel má okrem ostatných ešte jeden veľký prínos – láka do záhrady opeľovací hmyz.

Zdroj: https://zahrada.pravda.sk/zahrada/clanok/650269-problemy-s-travenim-tazko-od-zaludka-nafukovanie-pomoze-liecivka-ktora-je-skvela-aj-ako-korenina-na-ryby/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,900OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články