Olympijský výbor mu udelil Cenu Fair Play za záchranu života. Počas pretekov pomohol súperovi. Keď si bol istý, že takmer utopený triatlonista je mimo ohrozenia života a v rukách lekárov, vrátil sa do súťaže – a znova bojoval o medailu. Ako na to spomína? Koľký skončil? Pozrite si rozhovor s Michalom Bučekom. Jeho príbeh by mohol byť námetom na film: ako sa zo slovenského kuchára stal model, triatlonista, železný muž, svetový šampión, vyhľadávaný tréner a populárny televízny komentátor v Ázii.
- Mal päť rokov, keď ho zapísali do “Klubu bitkárov“. Akou taktikou víťazil?
- Ako prerazil na Taiwane a prečo teraz žije striedavo v Bratislave a Hongkongu?
- Ako sa stať v Ázii športovou hviezdou a vyhrať troje preteky za víkend?
- Prečo je čínsky Ironman ťažší ako ten najobávanejší na svete na Havaji?
- Kedy je krutejší, úmornejší a ťažší ako triatlon modeling a fotenie pre časopisy?
- Prečo preplával nebezpečnú a studenú Žltú rieku až 10-krát? Čím sa líši od Dunaja či jazera Kuchajda v Bratislave?
- Prečo netrénuje talenty triatlonu na Slovensku, ale radšej lieta do Ázie, dokonca vydrží dovedna až 17 týždňov zavretý v hotelovej karanténe?
Už vyše 18 rokov pracuje a žije v Ázii. Je rešpektovaným a obľúbeným trénerom. Najnovšie aj komentuje triatlonové preteky a cestuje na ne po celom svete. Triatlon však robiť nechcel. Otcovi povedal: “Načo tri športy? Nestačí jeden?“ Veľmi rýchlo sa však týmto návykovým športom nakazil, dokonca k behu, plávaniu a bicyklu pridal štvrtú disciplínu – kajak. Aký má recept na výhru vo Svetovom pohári?

Michal Buček – model, triatlonista, komentátor
Ako získať bohatých ázijských sponzorov? Prečo ich nezaujíma Európa? V rozhovore sa dozviete aj to, prečo chce šampión Michal Buček pretekať najmenej do sedemdesiatky a prečo napriek hongkonskému občianstvu vždy súťaží pod našou vlajkou a nápisom SLOVAKIA.
Rozhovor s Michalom Bučekom si môžete vypočuť aj ako podcast