8.9 C
Bratislava
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img

SKUPINA QUEEN VYDALA “STRATENÚ” PIESEŇ FREDDIEHO MERCURYHO

Fanúšikovia sa po viac ako 30 rokoch dočkali novej pesničky legendárnej britskej rockovej skupiny Queen, ktorú naspieval jedinečný Freddie Mercury.

Freddie sa so svetom rozlúčil v roku 1991 vo veku 45 rokov, keď definitívne prehral súboj s chorobou AIDS. Pieseň s názvom Face It Alone bola pôvodne nahratá v roku 1988 pre album The Miracle, no následne na dlhý čas zapadla prachom, až pokým ju pri príprave reedície rovnomenného albumu, ktorý bude okrem skladieb obsahovať aj rôzne rozhovory s členmi kapely, neobjavili členovia skupiny Roger Taylor a Brian May.

“Som šťastný, že náš tím dokázal nájsť túto skladbu, po toľkých rokoch je skvelé počuť nás všetkých štyroch… ako pracujeme v štúdiu na skvelom nápade piesne, ktorý nikdy nebol úplne dokončený… až doteraz”, povedal Brian May, gitarista kapely, pre portál Sky News.

Zdroj: YouTube

Bude to prvá nová skladba rockovej skupiny s Mercurym, ktorá vyjde po viac ako ôsmich rokoch. Nadväzuje na album Queen Forever z roku 2014, ktorý obsahoval tri doteraz nepočuté skladby s Freddiem – Let Me In Your Heart Again, Love Kills a There Must Be More To Life Than This.

Skupina Queen, ktorú tvorili Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor a John Deacon, bola založená v roku 1970 a stala sa jednou z najpredávanejších hudobných skupín na svete s hitmi ako Bohemian Rhapsody, Don’t Stop Me Now, Under Pressure, Somebody To Love, Another One Bites The Dust, We Will Rock You, I Want To Break Free a mnohými ďalšími.

May a Taylor dodnes vystupujú ako Queen v spolupráci s hviezdou American Idol – Adamom Lambertom.

Zdroj: https://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/643629-skupina-queen-vydala-stratenu-piesen-freddieho-mercuryho/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,600OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články