21.6 C
Bratislava
sobota, 20 júla, 2024
spot_img

ŠTUDENTSKÁ ÚČTOVNÁ A DAŇOVÁ KANCELÁRIA – PRVÁ SVOJHO DRUHU NA SLOVENSKU

Vynikajúci nápad, perfektné prepojenie a s úžitkom pre vás. Študentská účtovná a daňová kancelária (ŠTÚK) na pôde UNIZA spracúva účtovníctvo a daňové priznania bezplatne pre subjekty z praxe. Podnikateľom i jednotlivcom šetrí finančné prostriedky a zároveň je významným prvkom vzdelávania našich študentov.

Máme radosť, že na UNIZA sa tento nápad zrealizoval ako prvý a ojedinelý na Slovensku. Ak máte záujem o pridanie sa k tímu kancelárie či o spracovanie Vášho daňového priznania, ŠTÚK je Vám k službám. Kancelária je produktom projektu riešeného na Fakulte prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov (FPEDAS UNIZA) pod vedením pani docentky Adely Poliakovej. Zapojiť sa môžu študenti ktorejkoľvek fakulty UNIZA.

Študenti získajú prehľad o fungovaní podniku a jeho reálnych problémoch, majú možnosť zvýšiť svoju kvalifikáciu a zároveň hodnotu na pracovnom trhu. Pre subjekty z praxe je ŠTÚK možnosťou ako ušetriť nemalé finančné prostriedky, ktoré by inak platili komerčným účtovným kanceláriám za rovnaké služby.

Účtovníctvo, ktoré študenti vedú, i daňové dokumenty, ktoré spracúvajú, sú vedené pod odborným dozorom. Samozrejmosťou sú odborné konzultácie a spolupráca so zahraničnými univerzitami, nakoľko sa vyskytujú aj dokumenty zo zahraničia. Projekt je financovaný z grantu Kultúrnej a edukačnej grantovej agentúry, ŠTÚK sídli v priestoroch univerzity.

Žilinská univerzita v Žiline je preto priekopníkom novej koncepcie vzdelávania v účtovníctve a daniach. Zároveň vychováva vrcholových ekonomických manažérov, čo ocenia najmä podniky, ktorých ekonomické oddelenia chystajú generačnú výmenu.

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA):

  • top 3 univerzita na Slovensku a top 3 podľa rebríčka portálu Profesia.sk
  • ponúka študijné programy s rýchlym uplatnením na trhu práce
  • má unikátny kampus v prírode hneď vedľa žilinského lesoparku
  • ponúka študentom možnosť praxe v študentskom rádiu, televízii, vo folklórnom súbore či v startupe Povolanie podnikateľ
  • poskytuje množstvo športových aktivít, kurzov a desiatky druhov športov aj v hernej komunite UNIZA esport

Väčšina prihlášok pre prvé kolo prijímacích pohovorov sa uzatvára 31. 3. 2023.

Zdroj: https://zazi.uniza.sk/studentska-uctovna-a-danova-kancelaria-prva-svojho-druhu-na-slovensku/?

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,900OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články