15.8 C
Bratislava
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img

SVET KRYPTOMIEN PORÁŽA INFLÁCIU

Ako investovať peniaze, aby ich inflácia neznehodnotila, a ako na kríze zarobiť? Každý, kto má voľné prostriedky, je dnes konfrontovaný s otázkou, kam investovať. Podľa prieskumu spoločnosti cryptoinvestment.com investori alokujú približne 17 percent svojho portfólia do alternatívnych investícií.

Pojem bitcoin dnes už pozná každý. Len málokto však vie, že v kryptosvete existuje v súčasnosti približne 18-tisíc kryptomien. Aj napriek tomu, že bitcoin posledné mesiace netrhá vlaňajšie rekordy, investícia sa dá pravidelne zhodnocovať, a to aj vďaka aktívnej správe kryptoodborníkov okolo Patricka Sokolovskeho zo spoločnosti cryptoinvestment.com. „Kryptomeny sú technológiou budúcnosti. Ide o najziskovejšie aktívum súčasnosti, ktoré umožňuje pokryť infláciu vďaka tímu analytikov a obchodníkov, ktorí neustále monitorujú vývoj na trhu,“ vysvetľuje zakladateľ spoločnosti. Tá sa orientuje na klientov, ktorí chcú ochrániť svoj majetok a zároveň zvýšiť jeho hodnotu.

Kryptomeny vojnová situácia zatiaľ neovplyvňuje

„Od vypuknutia vojny registrujeme zvýšený záujem investorov. Napriek vojne na Ukrajine je trh s kryptomenami relatívne stabilný a momentálne ho neovplyvňuje tak dramaticky, ako sa to deje v prípade trhu s komoditami či realitami,“ hovorí Patrick Sokolovsky.

„Kryptoburza navyše ponúka možnosť pravidelného sporenia prostredníctvom kryptomien v akýchkoľvek čiastkach,“ tvrdí Patrick Sokolovsky. Zdroj foto: cryptoinvestment.com

„Na bankovom a poisťovacom trhu nie je momentálne produkt, ktorý dokáže investora či spotrebiteľa ochrániť pred enormnou infláciou. Kryptotrh je na toto pripravený. Ak sa niekomu zdá, že pri kryptomenách môže svoje investície stratiť, je to najmä z dôvodu, že nemá odbornú pomoc,“ vysvetľuje Daniel Zaiček, ktorý je zodpovedný za chod spoločnosti cryptoinvestment.com. Dopĺňa, že klienti spoločnosti realizujú väčšinu vstupných investícií vo FIAT mene, preto nie je potrebné sa vo svete krypta vopred angažovať. Odborníci z cryptoinvestment.com investora celým procesom prevedú a v prípade záujmu mu poskytujú aj vzdelávanie prostredníctvom kryptoakadémie.

„Prečo veríme kryptu? Od vypuknutia vojny na Ukrajine (24. 2. – 31. 3. 2022)  si bitcoin prilepšil o 36,63 percenta, uznávaný index Dow Jones o 9,08 percenta, S&P 500 o 12,25 percenta a zlato sa zhodnotilo len o 1,41 percenta,“ porovnáva Daniel Zaiček. Zároveň dodáva, že každá kríza je príležitosť. Decentralizovaná mena predstavuje vynikajúcu príležitosť, ako zhodnotiť a ochrániť svoj majetok.

Anonymný kryptosvet víta drobných investorov aj veľkých hráčov

Kapitalizácia kryptomenového trhu sa v súčasnosti pohybuje na úrovni dvoch biliónov dolárov. Dopyt po alternatívnych investíciách rastie aj zo strany drobných investorov. Mnohí z nich sú na poli kryptomien nováčikmi, preto je pre nich najvýhodnejšie okúsiť svet krypta prostredníctvom burzy. „Na obchodovanie je k dispozícii desiatka najlepších kryptomien a užívateľsky jednoduchý systém. Sme jednou z mála firiem na svete a jedinou na Slovensku, kde si radový investor môže zakúpiť bitcoin vo vlastnej réžii. Kryptoburza navyše ponúka možnosť pravidelného sporenia prostredníctvom kryptomien v akýchkoľvek čiastkach,“ spomína pozitíva najnovšieho produktu v portfóliu spoločnosti Patrick Sokolovsky.   

„Ak sa niekomu zdá, že pri kryptomenách môže svoje investície stratiť, je to najmä z dôvodu, že nemá odbornú pomoc,“ hovorí Daniel Zaiček. Zdroj foto: cryptoinvestment.com

Produkt burza uspokojuje dopyt jednotlivcov, drobných investorov, ktorí sa vo svete kryptomien potrebujú zorientovať a na testovanie sú ochotní uvoľniť len obmedzené finančné zdroje. „Druhou skupinou investorov sú tí, ktorí si uvedomujú, že trend kryptomien je vždy stúpajúci a aj napriek tomu, že kryptosvet istým spôsobom reaguje na geopolitickú situáciu, ukrýva v sebe obrovský potenciál,“ prezrádza Daniel Zaiček. 

Reality, komodity, zlato, umelecké zbierky, luxusné kabelky, veterány či dlhopisy sú rokmi overeným portfóliom na zhodnocovanie majetku. V dnešnej dobe sa k tomu však pridávajú kryptomeny, pretože vďaka riadenej správe sú schopné generovať výnos. Nejde pritom len o držbu niektorej z najznámejších kryptomien, ale najmä o aktívne vyhľadávanie príležitostí a dobrú analýzu kryptotrhu. Kredit investovaniu do kryptomien dávajú samotní veľkí investori a miliardári. Napríklad Ray Dalio, manažér hedžového fondu, upustil od investovania do dlhopisov a svoju pozornosť obrátil smerom k bitcoinu. Kryptomeny garantujú vysokú bezpečnosť vďaka prepracovaným šifrovacím technikám, chránia vaše investície proti podvodom a manipuláciám. Sú diskrétne, anonymné a majú tendenciu zvyšovať svoju hodnotu. Najväčší objem a hodnota kryptoobchodov v roku 2021 sa zrealizovala vo Vietname, Indii, Pakistane a na Ukrajine, ako vyplýva z rebríčka spoločnosti Chainanalysis z roku 2021.

Zdroje: seekingalpha.comblog.chainalysis.com

Zdroj: https://www.forbes.sk/svet-kryptomien-poraza-inflaciu/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články