15.8 C
Bratislava
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img

TAJOMNÝ HUDOBNÍK PREDBEHOL ABBU ČI BRITNEY SPEARS, NIKDY STE VŠAK O ŇOM NEPOČULI: TAKTO LÁME REKORDY

Jeho piesne majú viac prehratí ako songy interpretov, ktorých pozná celý svet.

Sláva má aj svoje temné stránky a Britney Spears je toho jasným dôkazom. Tento hudobník sa rozhodol, že jeho skutočná identita ostane zahalená rúškom tajomstva. Na Spotify patrí medzi tých najhranejších, no je možné, že ste o ňom ešte nikdy nepočuli.

Poznajú jeho hudbu, no nie jeho identitu

Tajomný skladateľ, ktorý vydával hudbu pod stovkami rôznych mien, bol označený za najpočúvanejšieho švédskeho umelca na Spotify. Má viac prehratí ako Britney Spears či Abba, píše The GuardianJohan Röhr, hudobník zo Štokholmu, bol odhalený ako osoba, ktorá stojí za viac ako 650 rôznymi umelcami na streamovacej platforme. Dosiahol viac ako 15 miliárd prehratí, čo z neho činí aktuálne najhranejšieho švédskeho umelca.

Podľa švédskych novín Dagens Nyheter, ktoré 47-ročného Röhra identifikovali, uverejnil na platforme viac ako 2 700 piesní pod menami ako Maya Åström, Minik Knudsen, Mingmei Hsueh alebo Csizmazia Etel. Podľa denníka sa dokonca aj podľa medzinárodných štandardov radí medzi tých najlepších umelcov. V rebríčku najhranejších pokojne môže súperiť s Michaelom Jacksonom, Metallicou či Mariah Carey.

Nie každému sa jeho úspech páči

Predpokladá sa, že veľká časť jeho úspechu je spojená s jeho prítomnosťou na viac ako 100 oficiálnych inštrumentálnych playlistoch Spotify, ktoré platforma zostavuje. Ak si na Spotify vyhľadáte playlist pokojnej klavírnej hudby, alebo hudby, ktorá by vás mohla upokojiť, resp. nerušiť pri práci, takmer isto natrafíte aj na skladby švédskeho hudobníka.

Nie každému je ale Röhrov úspech po chuti. Kritici tvrdia, že úspech niekoľkých anonymných umelcov, ako je napríklad Röhr, ktorí v tichosti ovládajú trh, ide proti sľubu spoločnosti pomáhať malým nezávislým hudobníkom, nahrávacím spoločnostiam a skladateľom. Nie je jasné, koľko peňazí Röhr vďaka Spotify zarobil. Jeho súkromná spoločnosť však údajne v roku 2022 zarobila v prepočte takmer 3 milióny eur.

Hudobník sa vyjadriť odmietol. Spotify sa k honorárom taktiež nevyjadruje, uvádza ale, že umelci môžu používať pseudonymy, ak tak chcú urobiť.

Zdroj: Tajomný hudobník predbehol Abbu či Britney Spears, nikdy ste však o ňom nepočuli: Takto láme rekordy | interez.sk

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články