24.2 C
Bratislava
sobota, 22 júna, 2024
spot_img

TESLA PRE KAŽDÉHO: V EURÓPE PLÁNUJE PREDÁVAŤ MODEL IBA ZA 25 000 EUR. UMOŽNÍ TO KĽÚČOVÁ INOVÁCIA

Tesla plánuje v Nemecku vyrábať elektromobil za 25 000 eur.

Spoločnosť Tesla plánuje vo svojej nemeckej továrni vyrábať elektrické auto s predajnou cenou 25.000 eur. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa v pondelok odvolala na zdroj oboznámený s problematikou.

log

Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk navštívil v piatok (3 . 11.) závod v Gruenheide pri Berlíne. Na stretnutí so zamestnancami informoval aj o plánoch na výrobu vozidla za 25.000 eur, uviedol nemenovaný zdroj bez toho. Konkrétny časový plán nespomenul a Tesla odmietla informáciu komentovať.

Odvážny plán

Musk sa usiluje o masové rozšírenie svojich vozidiel, čo je kľúčové pre ciel Tesly zvýšiť počet predaných áut na 20 miliónov do roku 2030. Minulý rok Musk oznámil, že plán uvedenia cenovo dostupnejšieho elektromobilu odkladá vzhľadom na technologické prekážky.

Agentúra Reuters však v septembri informovala, že Tesla sa blíži k inovatívnemu riešeniu, ktoré by jej umožnilo odlievať takmer celú spodnú časť elektromobilu v jednom kuse. Zdroje agentúry to označili za prelomovú inováciu. ktorá by pomohla výrazne urýchliť výrobný proces a znížiť náklady.

Zdroj: https://www.interez.sk/tesla-pre-kazdeho-v-europe-planuje-predavat-model-iba-za-25-000-eur-umozni-to-klucova-inovacia/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články