8.9 C
Bratislava
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img

ZAPLATILI BY STE 4 000 EUR ZA TO, ABY STE MOHLI OSTAŤ NA OPUSTENOM OSTROVE?

Survival dovolenka, na ktorej sa musíte postarať sami o seba, je čoraz populárnejšia. Paradoxom však je, že toto dobrodružstvo, kde všetko robíte sami, je drahšie, než by sa zdalo.

Nárast televíznych seriálov, v ktorých extrémni prieskumníci musia prežiť, trend survival dovoleniek len podporuje. Môžeme napríklad spomenúť epizódu Running Wild, v ktorej Bear Grylls s prezidentom Barackom Obamom na Aljaške lovia divé lososy a pripravujú si čaj z topiacich sa ľadovcov.

Služby britskej spoločnosti Desert Island Survival sú určené práve pre takých turistov, ktorí by chceli byť prieskumníkmi. Dobrodruhov berie na filipínske ostrovy, do Panamy alebo na Tongu, a to v skupinkách po desiatich.

Jednu noc strávia v luxusnom hoteli a potom sa niekoľko dní učia, ako prežiť. Ako založiť oheň, ako rozoznať, čo je jedlé, ako chytať ryby a zbierať ovocie. Po niekoľkých dňoch ich inštruktori nechajú tri dni osamote a potom sa zase všetci stretnú v luxuse a pripijú si na úspešný výlet.

Britská spoločnosť Untold Story sa zase špecializuje na plánovanie špeciálnych výletov. Klientov dopraví na pustý ostrov za 4 000 eur a nechá ich tam osamote. V súčasnosti je to najžiadanejšia dovolenka tejto spoločnosti.

Jej spoluzakladateľ Chris Brunning pre The Telegraph povedal: „Videli sme posun od spotreby luxusného tovaru k luxusným zážitkom, no a teraz sa ľudia chcú navzájom prekonávať. Najmä po pandémii ide ľuďom o čo najpôsobivejšie strávený čas namiesto toho, aby mali nejaké pôsobivé veci.“

Len základy a ide sa

The New Yorker informoval o „radostiach a absurditách“ ocitnutia sa v pustej krajine, keď bývalé komandá kráľovskej námornej pechoty ponechajú turistov samých v pohorí Atlas v Maroku. Tí sa musia o seba postarať sami, len s niekoľkohodinovým predošlým tréningom základného prežitia, na ktorom sa naučia niečo o málo o ohni, škorpiónoch a hadoch.

Miesto stretnutia je vzdialené 29 kilometrov, čo sú dva dni chôdze. Turisti nesmú mať zápalky, stany ani telefóny. K dispozícii majú tlačidlo SOS, ktoré môžu stlačiť v prípade nehôd alebo núdzových situácií.

Voda a drevo na oheň sú ponechané na vopred určených miestach, kde môžu kempovať. A cena za to všetko nie je nízka.

Existuje aj mnoho možností pre ľudí, ktorí chcú byť bližšie k domovu, ísť na kratší výlet či naň ísť s deťmi. Vo Veľkej Británii je Survival Academy Beara Gryllsa, ktorá ponúka dobrodružné dni pre rodiny alebo trojdňové intenzívne survival víkendy pre ľudí starších ako 18 rokov.

Potenciálni dobrodruhovia si tiež môžu skúsiť najnovší prírastok v ponuke, 72-hodinový test extrémnej odolnosti „MOT for Men“.

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorkou je prispievateľka Alex Ledsom.

Zdroj: https://www.forbes.sk/zaplatili-by-ste-4-000-eur-za-to-aby-ste-mohli-sami-ostat-na-opustenom-ostrove/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,600OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články