24.2 C
Bratislava
sobota, 22 júna, 2024
spot_img

ZÁŽITOK NA KOLESÁCH. 5 TIPOV NA MALEBNÉ E-BIKE VÝLETY PRE ROK 2023

Nedávno som e-bikom prešiel z Meiringenu do Interlakenu vo Švajčiarsku s cestovnou kanceláriou out & ABOUT – Switzerland Trekking. Šliapal som cez Reichenbašské vodopády, kde takmer skončila púť Sherlocka Holmesa, či pozdĺž brehov jazera Brienz lemovaného horami.

Bicykloval som kľukatými dvojprúdovkami či strmo stúpajúcimi štrkovými cestami. Ten zážitok mi pripomenul moje desaťročné ja, pocity slobody a ľahkosti bicyklovania krajinou, ktorá má ďaleko od idylky. Tentoraz mi pri šliapaní do pedálov pomáhal motorček a v kľukatých stúpaniach aj silný vietor.

Viac slobody, viac zážitkov

E-bicykle ponúkajú nový pohľad na svet. Jednoducho sa používajú, sú trochu zložitejšie na ovládanie, ale poskytujú vítané zvýšenie výkonu, keď stúpate do švajčiarskych kopcov, prechádzate zvlnenou toskánskou krajinou alebo cestujete na dvoch kolesách po južnom Francúzsku.

Ak zatiaľ nemáte skúsenosť s e-bicyklami, je dôležité si uvedomiť, že musíte neustále šliapať do pedálov. Elektrická pomoc prichádza z pripojeného malého motora, ktorý vám umožňuje zvýšiť rýchlosť.

Dôsledkom batérie a motorčeka je ťažší rám. Šliapanie, radenie prevodov a udržovanie rovnováhy sa nelíšia od bežných bicyklov. Rozdiel je v tom, že na týchto strojoch šliapanie nabáda elektrobicykel pridať aj silu motora.

Najlepšie e-bicykle monitorujú úroveň vašej námahy a podľa toho pridávajú výkon cez pohon zadného kolesa. Stále pracujete, ale úroveň výkonu a vydanej energie si zvolíte tak, aby vám to vyhovovalo – a možno si vďaka tomu ušetríte zbytočný stres.

Opäť spolu vďaka elektrine

E-bike vám tiež umožní jazdiť so silnejším alebo skúsenejším jazdcom, ktorý vás bude sprevádzať na bežnom cestnom či horskom bicykli.

Elektrické bicykle sú ideálne pre spoločné expedície párov, ktorých partneri sú na rozdielnej cyklistickej úrovni. Otvárajú kopcovitejšie destinácie jazdcom, ktorí by také stúpanie nezvládli bez pomoci.

Umožňujú príležitostným jazdcom pripojiť sa k viacdňovým výletom na bicykli a pomáhajú starším zostať v hre.

Tu sú tipy na cyklozájazdy, ktoré si môžete v roku 2023 vychutnať sami alebo prostredníctvom niektorých veľkých cestovných kancelárií:

Pueblos Blancos z Andalúzie

Zdroj: Pixabay

Edelweiss E-Bike Tours je rakúska spoločnosť, ktorá ponúka iba výlety na elektrobicykloch a na zozname mámnoho európskych destinácií.

Ich výlet Pueblos Blancos of Andalusia je deväťdňová expedícia, ktorá začína v Granade, skúma Alhambru v Sierra Nevade a potom pokračuje do Antequery, Ronda a bielych dedín Andalúzie.

Cena je od 3 630 dolárov na osobu vrátane zapožičania e-bicykla.

Výlet v regióne Champagne & Alsace

Carte fusion ALCA • © France 3 Champagne-Ardenne

Pohodová trasa údolím Loiry v Champagne & Alsace je tematickým výletom pre e-bicykle od cestovnej kancelárie Backroads.

Z Reims do Štrasburgu bicyklujete po vyhradených cyklotrasách, popri viniciach a pozdĺž Route des Vins, popri kanáloch a pokojnými lesmi Vogéz.

Šesťdňový zájazd stojí od 6 099 dolárov. Spoločnosť ponúka elektrické bicykle zadarmo na väčšine svojich výletov.

Cyklotúra po Toskánsku

Zdroj: Pixabay

Na tomto cyklovýlete od Trek Travel prechádzate zvlnenou krajinou a vinicami Toskánska z Chianti do Val d’Orcia. Môžete zažiť ochutnávku Chianti Classico v Radde, hodinovú lekciu prípravy pizze či objavovanie hradbami lemovaného mesta Montalcino.

Šesťdňový výlet stojí od 4 199 dolárov na osobu pri účasti dvoch osôb. Upgrade na elektrický bicykel je k dispozícii bez ďalších poplatkov.

Švajčiarsko a Francúzsko: Ženevské jazero, Annecy a údolia Álp

Zdroj: Pixabay

Kľúčové slovo pre tento zájazd je „údolia“. VBT ponúka cyklovýlet vo Švajčiarsku a Francúzsku: Ženevské jazero, Annecy a údolia Álp.

Je to jazda, ktorá využíva výhody dostupného terénu, bicyklovanie po dobre vydláždených cyklotrasách a málo frekventovaných vidieckych cestách. Na trase, ktorá je vhodná pre začínajúceho cyklistu sa budete kochať alpskými riekami a jazerami.

Sedemdňové putovanie stojí od 4 495 dolárov.

Alsaská e-cyklistika

Strasburg, zdroj: Pixabay

Spoločnosť B&R ponúka e-bikové výlety ako napríklad Alsace E-Biking, ktorý sa začína v Štrasburgu, vedie cez Dachstein, pokračuje po slávnej Route des Vins a končí sa v Colmare so záverečnou večerou vo Frères Haeberlin, reštaurácii ocenenej hviezdičkou od Michelina. Úroveň je „rekreačná“, prejdete asi 40 až 50 kilometrov denne.

Cena šesťdňového výletu je 6 495 dolárov na osobu.

Článok vyšiel v americkej edícii Forbesu. Autorom je Everett Potter.

Zdroj: https://www.forbes.sk/zazitok-na-kolesach-5-tipov-na-malebne-e-bike-vylety-pre-rok-2023/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články