24.2 C
Bratislava
sobota, 22 júna, 2024
spot_img

ZO SLOVENSKA SA K NEJ DOSTANETE ZA 60 MINÚT: NAJLEPŠOU TURISTICKOU ATRAKCIOU ROKA JE DOMINANTA NAŠICH SUSEDOV

Nie je to Eiffelova veža v Paríži, koloseum v Ríme ani barcelonská Sagrada Familia. Najobľúbenejšou atrakciou pre turistov na celom svete je v roku 2023 budova maďarského parlamentu. Podľa prestížnej spoločnosti Stasher získala dominanta našich južných susedov toto prvenstvo na základe prísnych kritérií, píše Dromedar.

Budapešť je nielen v rámci Európy veľmi populárne mesto, ktoré ročne navštívi v priemere 30 miliónov turistov. Hlavné mesto Maďarska ponúka prívetivé ceny za ubytovanie či stravovanie, no turisti sa tam hrnú najmä pre majestátnu architektúru a históriu.

Práve odrazom týchto faktorov je aj budova maďarského parlamentu, ktorá sa inak nazýva aj Orzságház (Krajinský dom). Táto 268 metrov dlhá a 123 metrov široká budova patrí k symbolom celého Maďarska a okrem viacerých iných rekordov sa teraz pridáva aj fakt, že parlament sa stal celosvetovo najlepšou atrakciou pre turistov.

Do úvahy spadalo viacero faktorov

Stasher je inštitúcia, ktorá pracuje s veľkým množstvom turistických a cestovateľských dát, z ktorých následne vytvorí rebríček obľúbenosti jednotlivých atrakcií po celom svete. Aj keď sa Budapešť ocitla v silnej konkurencii, pre rok 2023 sa v tomto zozname posadila na pomyselnú zlatú priečku.

Výber neprebiehal len tak jednoducho. Do úvahy sa bralo hneď niekoľko faktorov ako recenzie na TripAdvisore a Google. Okrem toho sa prihliadalo aj na to, ako ľudia hodnotili bývanie v blízkosti jednotlivých atrakcií na Bookingu, ako ďaleko sú dané miesta od letísk, či aká bezpečná je krajina, v ktorej sa atrakcie nachádzali. Najnovšie sa rátal aj počet videí a interakcií na TikToku, ktorých súčasťou boli dané atrakcie.

Maximálny počet bodov bol stanovený na 10, no paradoxne nikto sa k tejto hornej hranici ani nepriblížil. Parlament v Maďarsku získal 7,4 bodov. Najviac mu pomohlo vynikajúce hodnotenie z TripAdvisoru. Na TikToku sa objavilo 887 miliónov príspevkov s označením budovy parlamentu.

Na parlament môžu byť hrdí aj Slováci

Na parlament môžu byť hrdí aj Slováci, keďže množstvo robotníkov sa podieľalo na jeho výstavbe. Tá prebiehala ešte na prelome 19. a 20. storočia, keď trvala od roku 1885 do 1904. Parlament je sprístupnený aj pre verejnosť, no záleží od medzinárodných návštev a rokovaní, ktoré v jeho útrobách prebiehajú.

Do zoznamu sa okrem maďarského parlamentu dostali napríklad aj Disneyland v Paríži, Modrá lagúna na Islande či rímske Koloseum.

Zdroj: https://www.interez.sk/zo-slovenska-sa-k-nej-dostanete-aj-za-60-minut-najlepsou-turistickou-atrakciou-roka-je-dominanta-nasich-susedov/

Related Articles

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,800OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články