8.9 C
Bratislava
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img

ZOMREL HEREC MARCEL NEMEC. OBĽÚBENÝ KOMIK PREHRAL BOJ S RAKOVINOU VO VEKU 52 ROKOV

Vo veku 52 rokov zomrel slovenský herec a komik Marcel Nemec.

O jeho úmrtí priniesol správu portál Aktuality.sk. Pre slovenský web informáciu o Nemcovej smrti potvrdila herečka a jeho dlhoročná kamarátka Kristína Tormová. Práve ona navštevovala Nemca pravidelne v nemocnici. Herec sa však tešil podpore viacerých svojich kolegov.

Nemec, ktorý sa narodil v Kremnici, trpel niekoľko rokov rakovinovým ochorením. Vo svojom rodnom meste strávil aj posledné týždne svojho života. Do pozornosti publika vstúpil ako spoluzakladateľ a člen satiricko-umeleckého súboru Jána Kopytu, známejšieho ako Kopytovci. Popri kabaretných predstaveniach sa neskôr ich tvorba dostala aj k širšiemu publiku a do televízie. Niekoľko skladieb od Kopytovcov sa dokonca hrávalo v rádiách.

Nemec účinkoval v televízii aj v divadle, menšiu rolu mal napríklad v snímke Amnestie. Na Novej scéne sa objavil v muzikáli Fontána pre Zuzanu a posledné angažmán mal v divadle La Komika. Pre chorobu musel hranie na doskách ukončiť.

Zdroj: Zomrel herec Marcel Nemec. Obľúbený komik prehral boj s rakovinou vo veku 52 rokov – Hviezdne kauzy – Koktail – Pravda

Related Articles

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj komentár
Zadajte prosím svoje meno

Stay Connected

22,315FanúšikoviaLike
2,507SledovateliaSledovať
21,600OdberateliaZdielať
- Advertisement -spot_img

Najnovšie články